Wyposażenie terrarium

 

Budowa terrarium, urządzenia pomiarowe

 

 

Wilgotność i temperatura 

 

 

 

Higrometr jest niezbędny wszędzie tam gdzie istnieje potrzeba pomiaru wilgotności, a przede wszystkim do każdego terrarium lub wiwarium oraz inkubatora. 

 
Inne nazwy higrometru: wilgotnościomierz, hydrometr, hygrometr
 
 
klimat w terrarium: wilgotność i temperatura, ExoTerra
Poza optymalną temperaturą, którą musimy zapewnić zwierzętom terrariowym znaczącą rolę odgrywa wilgotność powietrza.
Warto zapoznać się z indywidualnymi potrzebami danego gatunku, który zamierzamy hodować, aby zapewnić mu optymalne warunki.
Bezpośredni wpływ na wilgotność w terrarium mają jego wymiary, materiał z którego zostało wykonane, miejsce ustawienia, wentylacja, oświetlenie jak również elementy wyposażenia takie jak np. miski (baseny) z wodą. Zbyt niska lub zbyt wysoka wilgotność może doprowadzić do powikłań zdrowotnych, osłabienia  kondycji i ostatecznie do śmierci.
Na rynku można kupić różne modele wilgotnościomierzy, od prostych analogowych, aż po bardzo czułe hoigrometry cyfrowe.
 
W naszej ofercie znajdziesz wilgotnościomierze i termometry znanej i cenionej firmy ExoTerra, Trixie, Tomar. Prosta budowa, łatwy montaż. Łatwe w utrzymaniu czystości.
 
przyrządy pomiarowe do terrariumWilgotnościomierze i termometry możesz kupić w naszym sklepie. Kliknij na ten link lub na obrazek

 

 

Regulatory temperatury, Sterowniki temperatury

 
Inne nazwy: termoregulator, termostat,  miernik temperatury, stabilizator temperatury
 
 
termoregulator, regulator temperatury, termostat - darewit.pl
Termoregulator to urządzenie do mierzenia, regulowania i stabilizacji temperatury.
 
W celu utrzymania prawidłowej temperatury w terrarium, akwarium, inkubatorze czy  pomieszczeniu hodowlanym stosuje się termoregulatory.
 
Do termoregulatora z reguły podłącza się urządzenia grzewcze np. kable grzejne, grzałki, maty grzewcze czy kamienie grzejne, które nie są wyposażone w wewnętrzne termostaty. Nie jest wskazane podłączanie żarówek grzewczych, promienników podczerwieni, żarówek spot i sztucznych kwok pod termoregulatory ze względu na zbyt częste włączanie i wyłączanie (zależy od czułości termostatu).  Zmniejsza to żywotność żarówek i "robi dyskotekę" w sterowanym pomieszczeniu.
 
Ważne, aby moc wszystkich urządzeń podłączanych do jednego termostatu nie przekroczyła mocy, do jakiej działa dany model termoregulatora. Takie informacje zawsze podają producenci danego urządzenia.
 
Każdy termoregulator posiada czujnik, który umieszcza się w wybranym przez użytkownika miejscu, jak najdalej od źródła ciepła. Do termoregulatora, który posiada miejsce na wtyczkę podłącza się element grzewczy.
 
 
 
przyrządy pomiarowe do terrariumTermoregulatory, termostaty możesz kupić w naszym sklepie. Kliknij na ten link lub na obrazek

 

 

 

Oprawki ceramiczne, oprawki porcelanowe, kable zasilające

 

 
oprawki porcelanowe do terrarium
Do montażu systemów oświetleniowych i grzewczych w terrariach stosuje się różne oprawy jednak ważne jest, aby w przypadku montażu żarówek grzejących inaczej promienników podczerwieni, stosować oprawki porcelanowe, które są przystosowane do wysokich temperatur.
 
 
Należy wspomnieć, że każda żarówka typowo grzejna oprócz emitowanej wiązki ciepła w dół również nagrzewa się od strony gwintu.
W celu zachowania bezpieczeństwa swojego i mieszkańców terrrarium, wiwarium stosuj oprawki porcelanowe zamiast metalowych czy plastikowych. Porcelana się nie stopi !
 
Polecamy stosowanie bezpiecznych oprawek ceramicznych do każdego rodzaju żarówek i emiterów: szklanych, porcelanowych, świetlówek i promienników.
Dostępne są różne modele oprawek - według potrzeby montażu : oprawki do zawieszenia, oprawki do przymocowania, z blaszkami montażowymi lub bez.

 

oprawki porcelanowe sklep darewitOprawki ceramiczne, kable zasilające do oprawek możesz kupić w naszym sklepie. Kliknij na ten linklub na obrazek

 

 

Podłoże do terrarium - co wybrac jako ściółkę

 

 
podłoże, ściółki do terrarium
Podłoże do terrarium powinno być dostosowane do potrzeb jego mieszkańca.
 
Najlepsze podłoża to te, które nie pylą, są bez zapachu, wykonane są z naturalnych materiałów (żadnych syntetyków, sztucznych granulatów - nie zalecamy). Ściółkę powinno się łatwo sprzątać i uzupełniać.
 
W większości sklepach zoologicznych i marketach dostępny jest piasek, w różnych kolorach. Nie kupujmy piachu tylko dlatego, że będzie ładniej wyglądał w terrarium i będzie pasował do koloru ścian i wystroju wnętrza ! 
Przede wszystkim każdy barwiony piach nie jest naturalny, a poza tym może powodować podrażnienia przewodu pokarmowym aż do zaczopowania zwierzaka w skrajnych przypadkach. Jeżeli nie musisz to nie stosuj piachu. Dla większości zwierząt hodowanych w terrariach piach się nie nadaje.
 
Jeszcze jednym aspektem jest zapach w terrarium. Piach nasączony odchodami zwierząt wydziela dość intensywny i przykry zapach, trudno się go pozbyć ponieważ piachu się łatwo nie usuwa.
 
Proponujemy naturalne podłoża: torf kokosowy, zrębki kokosowe, chipsy (skrawki) kokosowe, kora mielona mała, zrębki kory większe, drewienka z drzew liściastych np. drewienka bukowe. Podłoża naturale łatwo się sprząta, pochłaniają brzydkie zapachy i wyglądają naturalnie.
 
 
 
podłoża i ściólki do terrarium - wysyłkowy sklep darewitPodłoża do terrarium możesz kupić w naszym sklepie. Kliknij ten link lub na obrazek, aby przenieść się do sklepu.
 
 

Skałki, kamienie, jaskinie, kryjówki w terrarium

 

skałki i jaskienie do terrarium w sklepie wysyłkowym darewit

 

Ważnym elementem wyposażenia terrarium są wszelkiego radzaju, mniejsze i większe, o różnych kształtach i wzorach, kryjówki.

Mamy kryjówki dostosowane dla węży, gekonów i innych zwierząt.

 

Kryjówki pełnią ważną rolę dla mieszkańców terrarium. Stanowią naturalny "parasol bezpieczeństwa".

Zwierzę może się schować w kryjówce gdy tego potrzebuje, może przenieść się do kryjówki jeżeli potrzebuje zmienić otoczenie na chłodniejsze. Jaskinie i jamki to również suplement sypialni.

Bez bezpiecznego miejsca do spania i ukrywania się gady oraz płazy szybko popadają w stres, co wpływa na ich aktywność i apetyt.

 

podłoża i ściólki do terrarium - wysyłkowy sklep darewitKryjówki i jaskinie do terrarium możesz kupić w naszym sklepie. Kliknij ten link lub na obrazek, aby przenieść się do sklepu.

 

 

 

 

 

 

 

Inne wyposażenie do terrarium

 

Pincety, pencesty, pinsety - do podawania pokarmu

Miski na pokarm - szczególnie przydatne do podawania drewnojadów, mączników, barciaków

Miseczki na wodę  - niektóre zwierzęta piją z miski. Miska napełniona może służyć jako nawilżacz powietrza. 

Baseny  - szczególnie polecamy do terrarium z wężami. Węże często wchodzą do wody gdzie "załatwiają swoje potrzeby" lub moczą się przed wylinką.

Pojniki  - polecane dla gadów i płazów, które nie piją z misek.

Karmiki  - do podawania żywego pokarmu dla gadunków lubiących "zapolować na śniadanie". Łatwo też obsypać w takim karmiku świerszcze np. witaminami i wapniem

Wodospady - służą do nawilżania terrarium (szczególnie tropikalnego), ładnie wyglądają, dają możliwość pojenia zwierząt które nie piją z misek.

 

podłoża i ściólki do terrarium - wysyłkowy sklep darewitWyposażenie do terrarium możesz kupić w naszym sklepie. Kliknij ten link lub na obrazek, aby przenieść się do sklepu.

 

 

Darewit Inkubatory do jaj O nas Kontakt Prawa autorskie Sklep
darewit.pl - sprzedaż urządzeń do inkubacji: inkubatory domowe, aparaty lęgowe, prześwietlarki jaj i inne urządzenia dla wychowu i odchowu piskląt.
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych
Copyright by darewit.pl, ul. Licealna 81, 04-424 Warszawa ©