Lampy na podczerwień w różnych gałęziach przemysłu

Spis treści:

 • Wstęp
 • Promienniki podczerwieni do lakierni
 • Lampy promiennikowe z podczerwienią w warsztatach samochodowych
 • Promienniki podczerwieni do stolarni
 • Promienniki podczerwieni w rolnictwie
 • Promienniki podczerwieni dla pszczelarza i bartnika
 • Lampy IR z podczerwienią w przemyśle skórzanym, garbarskim
 • Emitery podczerwieni w laboratorium technologicznym
 • Promienniki ciepła HoReCa
 • Podsumowanie o zastosowaniu promienników emiterów podczerwieni
 • Korzyści stosowania  lampowych promienników z podczerwienią
 • Inne wykorzystania lamp IR, promienników podczerwieni, żarówek podczerwonych

Lampowy promiennik podczerwony zwany lampą grzejną to specjalnie skonstruowana żarówka, o specjalnej konstrukcji żarnika, który emituje podczerwień krótkofalową, w zakresie długości fal 1200 - 1400 nm. Ten zakres promieniowania IR jest najbardziej efektywny. Podczerwień "przecina" powietrze i wnika do wewnątrz ogrzewanego przedmiotu czy organizmu. Fale podczerwone działają od wewnątrz do zewnątrz, od spodu w górę. Lampy te nie wysyłają szkodliwych promieni ultrafioletowych UV, są bezpieczne i łatwe w stosowaniu. Promieniowanie IR (skrót IR pochodzi od słowa Infrared = podczerwień) zwane promieniowaniem cieplnym to niewidzialne dla oka, promieniowanie grzewcze, które przenosi ciepło w postaci niewidocznej fali elektromagnetycznej. Działa jak Słońce.

Żarniki podczerwieni dzięki swoim właściwościom grzejnym i głębokością wnikania są idealnym źródłem ciepła wszędzie tam, gdzie wymagane jest szybkie nagrzewanie, ogrzewanie, dogrzewanie, wygrzewanie, przyśpieszenie procesu suszenia, odparowywanie, rozmiękczanie. O tym dlaczego wykorzystywane są chętnie w różnych dziedzinach życia piszemy poniżej, na kilku przykładach.

Promienniki podczerwieni dla lakiernika i mechanika samochodowego.

lampy promienniki podczerwieni dla blacharza promienniki podczerwieni dla lakiernika

Poniżej przedstawiamy wykorzystanie promienników podczerwieni IR w blacharstwie, w zakładach lakierniczych, w zakładach mechanicznych, w warsztatach samochodowych.

Już za chwilę uzyskach wiele cennych informacji i dowiesz się jak zastąpić drogie sprzęty samochodowe za MEGA złotówki tańszymi i tak samo działającymi lampami.

Na wyposażeniu dużych warsztatów samochodowych i autoryzowanych stacji obsługi ( ASO ) znajdują się zazwyczaj drogie maszyny do napraw powypadkowych, lakierownia samochodów, blacharstwa pojazdowego. Sprzęt wart od kilkudziesięciu tysięcy złotych do kilkuset tysięcy. Czy mały warsztat samochodowy lub prowadzący swoją działalność lakiernik samochodowy może konkurować z ASO Oczywiście, że tak. Liczą się umiejętności, analiza kosztów, dobór pracowników i zamienniki drogiego wyposażenia.

Podamy prosty przykład wykorzystania lamp żarówkowych z emisją podczerwieni, które możesz kupić u nas. "Profesjonalny" promiennik lakierniczy na statywie z programatorem czasu pracy o łącznej mocy grzewczej 3000 W kosztuje minimum 2500 zł. Taką samą moc grzewczą uzyskasz z lampowych żarówek promiennikowych IR (12 sztuk x 250 W = 3000 W), to koszt 384 zł., Za programator czasowy zapłacisz max 40 zł. Razem wydasz 424 zł. Dochodzi jeszcze koszt wykonania statywu z rurek max 300 zł i koszt pracy spawacza (?) lub zakup gotowego stojaka (ok. 70 zł). Podobnie działające urządzenie do suszenia zapraw, powłok lakierniczych przy samodzielnym wykonaniu nie powinien wynieść więcej niż 900 zł. Czy widzisz oszczędność? Po co przepłacać?

Działanie promienników podczerwieni krótkofalowej jest podobne. Nie ważne jest to czy jest to promiennik  rurowy, czy ma kształt tradycyjnej żarówki. Fizyki nie da się oszukać... Podczerwień (fala cieplna) z lampy promiennikowej w zakresie podczerwieni IR-A (promieniowanie krótkofalowe = short infrared) wnika do wnętrza materiału nagrzewanego do 2 cm. Strumień ciepła działa na blachę od spodu i ogrzewa ją od środka. Wykorzystując ciepło z żarówki z podczerwienią masz gwarancję, że materiał jest odpowiednio ogrzany, nakładana powłoka wysycha równomiernie od wnętrza co przekłada się na stabilność i wytrzymałość łączenia warstw. Dotyczy to zaprawek, szpachlówek, szpachlowania, wyrównywania powierzchni nadwozi samochodowych, suszenia zagruntowanej powierzchni, lakierownia i suszenia elementów emaliowanych. Sprawdza się również przy dekoracjach i nakładaniu folii samochodowych.

Od lat promujemy, z powodzeniem, wykorzystywanie żarówek podczerwonych. Wielu mechaników i lakierników skorzystało z tej opcji podnosząc jakość swojej pracy i zwiększając wydajność oraz ilość obsługiwanych klientów.

Emitery podczerwieni wykorzystasz do:promienniki podczerwieni dla lakiernika i blacharza

 • napraw powypadkowych
 • blacharstwa i lakiernictwa pojazdowego
 • lakierowania samochodu
 • przeprowadzenia remontu i renowacji nadwozi
 • przygotujesz powierzchnie blacharskie i lakiernicze szybciej
 • suszenia powłok karoseryjnych
 • nałożenia i wysuszenia powłoki ochronnej
 • wyrównania podłoża pod szpachlę

Korzyści stosowania promienników w "samochodówce"masz możliwość nagrzewania określonego obszaru

 • szybciej zagruntujesz powierzchnię
 • szybciej nałożysz kolejną warstwę lakieru
 • szybciej nałożysz utwardzacz lakierniczy
 • szybciej wysuszysz
 • dostosujesz temperaturę suszenia do wymagań producenta farb i lakierów
 • wyeliminujesz pyły osiadające na malowanych powłokach
 • skrócisz czas schnięcia
 • zwiększysz wydajność i obniżysz czas pracy
 • zyskasz stabilność połączenia powłok
 • zmniejszysz ilość wdychanych pyłów
 • masz możliwość łatwej zmiany pozycji lamp nagrzewających

 

 promiennik z podczerwienią nagrzewanie żarówkami IR w blacharstwie

Jeszcze nie jesteś przekonany do korzystania z żarówek promiennikowych zamiast rurowych?

Proponujemy,  żebyś sprawdził koszt zakupu części zamiennej... U nas, na chwilę obecną, żarówka promiennik elektryczny 250 W kosztuje od 32 zł /szt. Ile kosztuje promiennik rurowy ? Ceny zaczynają się od 300 zł w górę. Nasza rada: Polak szuka okazji na tańszy zakup. Ma to we krwi. Jednak uważaj na pułapki. Często do Polski sprowadzane są promienniki z "wyprzedaży". Po zmianie technologicznej, końcówka serii danego modelu itd. Ileż to razy odebraliśmy telefon z pytaniem czy mamy promienniki do takiej maszyny ? Nasza odpowiedź brzmi: bardzo nam przykro, ale nie mamy.

Drogi sprzęt można zastąpić tańszym równie dobrym. Samochodowe fora, informacje w Googlach dają szansę mechanikom i lakiernikom poprawić i przyśpieszyć procesy naprawcze.

Sprawdź naszą ofertę promienników podczerwieni dla serwisantów.

Promienniki podczerwieni dla garbarza skór, kuśnierza, rękawicznika, kaletnika.

promienniki do suszarni skór na podczerwień promienniki podczerwieni dla garbarza skór

W dużych zakładach garbarskich i małych garbarniach jednym z etapów procesu obróbki mechanicznej skóry jest jej wysuszenie. Do suszenia skór futerkowych stosuje się między innymi suszarnie promiennikowe, gdzie źródłem ciepła są żarówki promiennikowe z emisją podczerwieni. Co to jest suszarka promiennikowa?

To zazwyczaj tunel z panelem grzewczym, w którym lampy promiennikowe ogrzewają przesuwane na taśmie (transporter) rozciągnięte płaty skór. Pod wpływem ciepła pochodzącego z żarówek odparowywuje się wodę ze skór. Ważne jest, żeby dobrać odpowiednią ilość promienników i prędkość przesuwu taśmy ze skórami. Proces suszenia przekłada się na dalsze etapy garbarskie. W celu ustalenia, czy skóry osiągnęły optymalne parametry i właściwości wilgotnościowe przeprowadza się badania próbek. Próbki umieszcza się w wagosuszarkach, gdzie można sprawdzić nasycenie skóry wilgocią. Nagrzewanie skór falą elektromagnetyczną (podczerwienią) przyśpiesza proces suszenia. Wgłębne suszenie jest bardzo efektywne, ogranicza koszty i czas.

Promienniki podczerwieni dla stolarza, renowatora mebli, technologa drewna.

lampy podczerwieni suszenie drewna promienniki podczerwieni do stolarni

Z roku na rok widzimy wzrastające zainteresowanie usługami stolarskimi. Popularyzacja odnawiania starych mebli i samodzielnej ich renowacji to wynik programów telewizyjnych o tematyce remontowej, dekoratorskiej i architekturze wnętrz. Udział w promocji stolarstwa mają także media społecznościowe i filmiki "zrób to sam DIY". Stolarstwo meblowe i artrystyczne cieszy się coraz większym zainteresowaniem klientów. Wracają do łask zdolni fachowcy. Zauważamy również coraz większe zainteresowanie rzemieślników lampami promiennikowymi. Za pomocą promienników podczerwieni proces suszenia klejów stolarskich, suszenie formatki z lakierni czy suszenie frontów meblowych przebiega znacząco szybciej i efektywniej.

Promienniki IR wykorzystywane są także do usunięcie nadmiaru wilgoci z desek, płyt i małych elementów drewnianych.

Za pomocą promienników można przeprowadzić dezynsekcję termiczną. Wykorzystuje się dużą temperaturę wytworzoną przez żarnik do zwalczania szkodników zagnieżdżonych i żyjących w drewnie. Bez chemii, bez żeli owadobójczych. Działamy tylko temperaturą. Odrobaczanie drewna promiennikiem jest skuteczne. Żarnik promiennika rozgrzewa się do 250 °C zatem warunek osiągnięcia wymaganej temperatury do zabicia robactwa ok. 80 °C zostanie spełniony.

Nagrzewa się zainfekowany fragment drewna podczerwienią tak, żeby wewnątrz drewna osiągnąć ok. 70 °C. Proces nagrzewania powinien trwać 8-10 godzin. Pod wpływem wysokiej temperatury owady i larwy zostają "wysuszone", następuje odparowanie wody z ciała owadziego. Zostaje zniszczona ich aktywność biologiczna (denaturacja białka). Ta metoda jest skuteczna w przypadku drewna surowego, oczyszczonego z powłok malarskich lub/i lakierniczych.

Na życzenie klienta przeprowadziliśmy test działania promiennika. Nad deską, na wysokości 30 cm, powiesiliśmy promiennik o mocy 175 W. Po 1 godzinie ogrzewania temperatura deski osiągnęła 75 °C. Czynnik termiczny zadziałał. Dlatego polecamy promiennikowe lampy IR do wykonania suszarni dla drewna i komór suszarniczych.

Dużym atutem lamp jest także stopniowe wysuszanie drewna co zmniejsza ryzyko skurczenia drewna i odkształceń.

Na koniec przedstawiamy temperatury w jakich zwalczymy szkodniki w drewnie:

 • wyschlik grzebykorożny Ptilinus Pectinicornis - 45 °C
 • kołatek domowy Anobium Punctatum - 45 °C
 • spuszczel pospolity Hylotrupes Bajulus - 55 - 60 °C
 • podkorowy stukacz świerkowiec Ernobius Mollis - 55 - 60 °C

Uwaga: drewno dosyć wolno nagrzewa się, dlatego punktowe nagrzewanie elektrycznym promiennikiem wymaga czasu. Czas zabiegu wygrzewania zależy jeszcze od grubość drewna i jego warstw.

Promienniki z podczerwienią dla rolników, sadowników, zielarzy, działkowców

promienniki podczerwieni dla rolników lampy ogrzewające dla roślin

Promienniki podczerwieni czyli żarówki grzewcze znalazły zastosowanie w produkcji roślinnej, produkcji rolno-spożywczej, rolnictwie, zielarstwie. Dogłębne suszenie podczerwienią eliminuje proces pleśnienia i zapobiega przedwczesnemu kiełkowaniu roślin. Czynnik termiczny ma wpływ na:

 • przyspieszenia procesu suszenia płodów rolnych
 • konserwacji zbóż i nasion
 • przy obróbce termicznej
 • do suszenia wstępnego i końcowego

Oprócz wykorzystania emisji podczerwieni do suszenia, możemy ją wykorzystać także jako źródło dodatkowego światła. W ofercie naszego sklepu dysponujemy promiennikami o białej barwie szkła (tradycyjne promienniki podczerwienie przeźroczyste).

Podczerwienią można regulować tempo wzrostu kiełkowania roślinek w rozsadnikach. Podczerwień działa jak Słońce dlatego, lampy podczerwone chętnie są używane przez działkowiczów. Podgrzewanie rozsadnika od góry za pomocą żarówki przyśpiesza start roślin i ich szybszy rozwój. Zdrowe sadzonki można wcześniej wysadzić do gruntu.

Z dobroczynnego działania podczerwieni korzystają również uprawiający rośliny pod szklarniami lub hobbyści roślin egzotycznych. W okresie zimowym można dogrzewać rośliny w ogrodach zimowych. Co istotne, wykorzystując przenikanie promieniowania cieplnego IR przez powietrze, niska temperatura otoczenia nie powoduje strat. Ciepło dociera bezpośrednio do rośliny i nie ma ryzyka obniżenia temperatury liści.

W zielarstwie promiennikami suszy się zebraną partię ziół. Podczerwień bardzo szybko usuwa wilgoć bez zmiany wartości smakowych. Dzięki promiennikom można suszyć zioła spożywcze: bazylię, tymianek, miętę, rozmaryn. Wykorzystywane są także do suszenia ziół leczniczych.

Podsumowanie: dobierając odpowiednią moc grzewczą lampy podczerwonej oraz czas pracy możemy ogrzać, dogrzać, suszyć, dosuszać.

Z własnego doświadczenia: promiennikami podczerwieni suszymy grzyby. Z promienników "robimy" suszarkę do grzybów. Polecamy ten bezgłośny i zdrowy sposób suszenia także do suszenia owoców.

Promienniki podczerwieni do suszenia pyłku pszczelego.

promienniki lampy dla pszczelarza bartnika suszenie pyłku pszczelego

Posiadasz pasiekę? Prowadzisz farmę pszczelą? Jesteś początkującym pszczelarzem? Chcesz pozyskiwać pyłek pszczeli ( obnóża pszczele )? Sprzęt pasieczny jest za drogi?

Podpowiemy jak wysuszyć pyłek pszczeli domowym sposobem na własne potrzeby. Zamiast kupować specjalistyczne suszarki do pyłku możesz zastosować promienniki podczerwone. Specjalistyczny sprzęt przyda się bartnikowi, który nastawia się na uzyskiwanie dużej ilości pyłku (w ilościach przemysłowych) i ma farmę pszczelą. Dla pasiecznika z kilkoma ulami lampy IR wystarczą.

Poławiacze pyłku, dennice to podstawowy sprzęt do pozyskania pyłku od pszczół. W zależności od tego jaki poławiacz posiadasz zależy ilość zebranych kulek pyłkowych. Przynoszony do uli pyłek jest wilgotny! Obnóża nie mogą leżeć długo w poławiaczach ponieważ mogą ulec zapleśnieniu. Zbyt cenna jest to substancja, żeby ją marnować. Zaraz po odebraniu pszczołom tego pracowicie zebranego "towaru" należy poddać go procesowi wysuszenia.

Jak zbudować domową suszarkę do pyłku pszczelego? Możesz dokonać recyklingu np. starej szafki czy regału. Potrzebne będzie też niewysoka szuflada, taca lub ramka z obrzeżem wysokości max 5-6 cm. Szuflada / ramka powinna mieć dno wykonane z siatki (im mniejsze oczka tym lepiej). Chodzi o dobrą wentylację i odprowadzanie wilgoci. Teraz trzeba zbudować panel grzewczy. Na jedną szufladę wystarczy 1 promiennik ciepła. Żarówka powinna ogrzewać wysypany na siatce pyłek. Cechą promienników podczerwieni jest przenikanie ciepła wewnątrz suszonego materiału (obnóży). Ciepło rozkłada się równomiernie na całej powierzchni dlatego ważne, żeby "plama ciepła" objęła całą szufladę. Przed ułożeniem pyłku na szufladzie należy dokonać pomiarów temperatury jaka panuje pod promiennikiem. Powinna ona wynosić pomiędzy 37-40 °C. Jest to optymalna temperatura schnięcia, zbliżona do temperatury panującej w gnieździe pszczelim. Wyższa wartość temperatury spowoduje utratę cennych wartości pyłku (enzymów, czynników biologicznych). Na tacy rozsypuje się warstwę pyłku o grubości max 2 cm.

Jak długo suszy się pyłek ? Udowodniono, że etap suszenia powinien trwać tak długo, żeby zawartość wody mieściła się w przedziale 3-6%. Podpowiemy, że czas suszenia to 2 doby. Dobrze wysuszony granulat z kulek jest twardy nie dający się zmiażdżyć w palcach. Odgłos przesypywanego pyłku jest "pusty, głuchy". Możesz to też sprawdzić organoleptycznie, po rozgryzieniu kuleczki nie będzie słychać chrupania.  Tak wysuszony pyłek następnie poddawany jest oczyszczaniu w wialniach, zamrażany na 24 godziny i na koniec przesypywany do hermetycznych pojemników.

O wartościach zdrowotnych pyłku pszczelego dla ludzi nie będziemy wspominać. Wystarczy wpisać w Google hasło apiterapia :)

Suszenie podczerwienią pyłków pszczelich to efektywna i szybka metoda z ograniczeniem kosztów inwestycyjnych.

Oprócz suszenia pyłków, promienników podczerwieni możesz używać jako narzędzia do dekrystalizacji miodu, utrzymania stabilizacja płynności i utrzymania stabilnej temperatury wosku przy produkcji świec.

Emitery podczerwieni w laboratorium technologicznym

promienniki podczerwieni lampy dla zakladow badawczych promienniki podczerwieni do laboratorium

Lampy Infrared bardzo często wykorzystywane są w różnych zakładach produkcyjnych w fazie badawczej, w laboratoriach, w działach kontroli jakości. Wykorzystując ciepłą falę elektromagnetyczną z promiennika laboranci i technicy poddają procesom wygrzewania podczerwienią krótkofalową różne próbki. Bada się między innymi czas odparowywania cieczy z szalek, bada się możliwości rozciągliwości materiałów pod wpływem ciepła. W ośrodkach badawczych przeprowadzane są testy na wytrzymałość termiczną materiałów, starzenia tworzyw sztucznych czy metalu. Podczerwień czyli wgłębne ogrzewanie różnych struktur materiałowych pozwala na badanie komponentów do produkcji. Piecami grzewczymi z promiennikami podczerwieni posługują się technolodzy w przemyśle gumowym, w przemyśle tworzyw sztucznych.

Podczerwienią wspomaga się polimeryzację, odparowywanie żywic, badanie żywic na temperaturę otoczenie i wyznaczania ich możliwości. Sprawdza się wiązania klejów (kleje termoutwardzalne, termoplastyczne), utwardza kompozyty, formuje termicznie.

Powyższe wskazuje jak bardzo zastosowanie technologii ogrzewania na podczerwień krótkofalową jest ważne dla różnych sektorów w gospodarce w tym w przemyśle chemicznym.

W ofercie naszego sklepu dostępne są promienniki podczerwieni o różnych mocach grzewczych od 35 W do 375 W. W zależności od potrzeby wykorzystania światła oprócz promieniowania cieplnego można wybrać promiennik czerwony lub promiennik biały

Promienniki ciepła w gastronomii restauracjach, pubach, pizzerniach, barach

zarówki promienniki do frytek promienniki do podgrzewacza potraw

W gastronomii zachowanie ciepłoty dań odgrywa nie bagatelną rolę. Nie ma nic gorszego dla klienta gastronomicznego jak otrzymanie zimnego jedzenia. Odpowiednio ciepła potrawa to podstawa! Możemy wyczuć każdy smak potrawy. Każda szanująca się restauracja, pizzeria czy lokal gastronomiczny, powinien zadbać o stworzenie ciepłej strefy do wydawania dań, lub stworzyć ciepłą poczekalnię, gdzie danie nie traci swojej temperatury w oczekiwaniu na swoją kolej. Urządzenia gastronomiczne takie jak płyty grzewcze, mosty grzewcze, nadstawy grzejące czy podgrzewacze potraw zdecydowanie pomagają w przechowywaniu obrobionych produktów spożywczych w gotowości do wydania.

Z naszego wieloletniego doświadczenia wiemy, że stosowane w mostach grzewczych lampy promienniki z podczerwienią to broń na stałą temperaturę dania. Zaopatrujemy kilka restauracji McDonalds właśnie w te promienniki. Obok frytownicy zawsze znajduje się ciepła strefa wydawcza, gdzie czekają na klienta ciepłe frytki. Nad usmażonymi frytkami znajduje się panel grzewczy, w którym z reguły, zamocowane są 2 żarówki promiennikowe o mocy 375 W. Białe światło i ciepło, które ogrzewa i nie pozwala wystygnąć. Ważne, żeby utrzymywać temperaturę w zakresie 35-90°C.

Dlaczego frytki są chrupiące i mięsiste w środku ? Obróbka cieplna i proces podgrzewania ma tutaj znaczenie. Tajemnicą jest szybkie odparowanie wody, która w wysokiej temperaturze pod promiennikiem podczerwieni jest usuwana. Ta sama zasada dotyczy innych dań. Każdy lubi chrupiącą pizzę, a nie rozmiękniętą. Nadmiar wody psuje dania.

Dużą zaletą promienników jest wgłębne ogrzewanie potrawy / dania. Podczerwień wnika do wewnątrz i od środka podgrzewa usuwając nadmiar wody. I jeszcze jedna bardzo ważna kwestia - nie wysusza potrawy!

Proponujemy żarówki z podczerwienią do nadstaw grzewczych na podczerwień, mostków grzewczych, wydawek, stołów cateringowych. podgrzewaczy do frytek na emitery promiennikowe. Mamy w ciągłej sprzedaży lampy grzewcze do potraw w różnych mocach grzejnych od 150 W aż do 375 W. Standardowo w restauracjach we wkładach grzewczych mocowane są 2 promienniki o mocy 250 W. Stosuje się także lampy grzewcza do żywności wiszące nad bufetem, wydawką. Temperaturę dania reguluje się wysokością powieszenia lamp ogrzewającej żarówki nad daniem. Od paru lat sprzedajemy ten system ogrzewania jedzonka do Food Truck ów. Żarówki promiennikowe z naszej firmy ogrzewają dania już w wielu miejscach.

Korzyści stosowania podgrzewaczy lampowych z podczerwienią do dań: zarowki promienniki do pizzy

 • szybkie odparowywanie nadmiaru cieczy
 • poprawa estetyki wydawanego dania
 • ekspozycja gorących dań
 • możliwość powieszenia na różnych wysokościach
 • efektywne utrzymywanie potraw w stałej ciepłocie
 • stała gotowość wydania ciepłego jedzenia
 • przechowywanie jedzenia w optymalnych warunkach temperaturowych
 • zadowolenie klientów
 • niski nakład finansowy

Z naszego wieloletnie doświadczenie podpowiemy, że promienniki podczerwone o świetle białym sprawdzą się lepiej podczas ekspozycji dań. Potrawy wyglądają ładniej. Ma to znaczenie jeżeli wydawka jest "na oczach" konsumentów.

Podsumowanie o zastosowaniu promienników emiterów podczerwieni

 • do napraw renowacyjnych
 • do szybkiego suszenia i utwardzania zaprawek, szpachli i szpachlówek
 • do przy nanoszeniu gruntów i podkładów pod powłoki malarskie
 • do poprawek lakierniczych
 • do wstępnych warstw podkładowych
 • do suszenia wstępnego
 • do prac wykończeniowych
 • do suszenia wszystkich rodzajów farb
 • do szybkiego odparowania rozpuszczalników z wygrzewanej powłoki
 • do przyśpieszania i ulepszenia utwardzaczy do lakieru
 • do rozmiękczania tworzyw sztucznych
 • do suszenia powłok karoseryjnych
 • wszędzie tam gdzie niezbędne jest obróbka ciepłem

Korzyści stosowania  lampowych promienników z podczerwienią:

 • Przenikanie ciepła w głąb materiału a nie tylko ogrzanie powierzchniowe
 • Równomierne wysuszanie całej powłoki począwszy od podłoża
 • Możliwość skierowania ciepła w wybrany obszar wymagający efektywnego i szybkiego ogrzania, wysuszenia, dogrzania.
 • Bezpośrednie nagrzewanie elementów, materiałów, stref powoduje obniżenie kosztów
 • Ograniczenie do maksimum strat ciepła, nie następuje ogrzewanie powietrza
 • Skrócenie czasu suszenia wstępnego i suszenia końcowego
 • Poprawa jakości wysuszonej powierzchni
 • Poprawa spoinowania i łączenia materiałów
 • Ogrzewanie podczerwienią nie powoduje cyrkulacji powietrza, a tym samym unoszenia się kurzu i pyłu
 • Tańsza i tak samo skuteczna alternatywa dla drogich promienników ciepła stosowanych w specjalistycznych pracowniach, warsztatach etc.

Inne wykorzystania lamp IR, promienników podczerwieni, grzewczych żarówek podczerwonych:

 • wszędzie tam, gdzie wymagane jest dogrzewanie i przyśpieszenie procesu suszenia powierzchniowego oraz wgłębnego
 • w pracowniach i ośrodkach badawczych w instytucjach państwowych
 • na uniwersytetach i politechnikach do pracowni studentów
 • w szkołach branżowych kształcenia zawodowego do wyposażenia pracowni promienniki podczerwieni w budownictwietechnologicznych
 • w biotechnologii
 • w budownictwie. Udowodniona jest skuteczność promienników do osuszania murów i ścian, do przyśpieszenia czasu schnięcia tynków i szpachli, do osuszania piwnic, do pielęgnacji betonu. Polecamy wszystkim remontującym swoje domy.
 • w drukarniach. Lampy IR przyśpieszają czas schnięcia papieru i farb wodnych
 • w poligrafii
 • w przemyśle drzewnym i tartakach
 • w przemyśle skórzanym
 • w zakładach produkujących bombki choinkowe. Suszenie lampami grzewczymi przyśpiesza czas schnięcia farby i lakieru
 • do punktowego ogrzewania stanowisk pracy na dużych powierzchniach (w halach produkcyjnych, w szatniach, w sklepach, w kantorkach, w garażach),  
 • do ogrzewania strefowego otwartych i półotwartych powierzchni (ogródki kawiarniane, tarasy, patio, wiaty, stragany),
 • do ogrzewania przenośnych stanowisk monterskich, do ogrzewania namiotów (wystawy, bazary, targowiska)
 • do ogrzewania stref: hal magazynowych i produkcyjnych, baz transportowych i przeładunkowych, wąskich stref w sortowniach, chłodniach, rozlewniach, 
 • do dogrzania lub ogrzania miejsc, tam gdzie nie można zastosować innego ogrzewania (mieszkania, łazienki, domki letniskowe, kempingi, łodzie, jachty)
 • w kosmetologii, w gabinetach kosmetycznych i odnowy biologicznej. Nagrzewanie skóry pod lampą podczerwoną zarowki z podczerwienia dla jubileraprzyśpiesza proces działania maseczek i kremów.
 • w suchych saunach Infra-red, nasz artykuł o leczeniu podczerwienią
 • w zakładach fryzjerskich do aparatury i lamp do trwałej ondulacji i rozjaśniania włosów. Ciepło z lamp przyśpiesza reakcję chemiczną.
 • w zakładach zielarskich
 • w przemyśle piekarniczym
 • w ochronie środowiska
 • w przemyśle farmaceutycznym
 • w zakładach jubilerskich, przy produkcji wyrobów jubilerskich
 • w produkcji wyrobów z mat szklanych i poliwęglanowych
 • i wielu innych branżach
Największa oferta żarówkowych promienników podczerwonych dla Ciebie w naszym sklepie darewit

Promienniki lampy IR dla każdego, SPRAWDŹ

 

Skontaktuj się z nami
Chętnie udzielimy porady i doradzimy w wyborze odpowiedniego produktu.

ikona (22) 673 56 69 ikona napisz do nas baza wiedzy