Inkubator jaj elektroniczny Kwoczka 2

INKUBATOR do wylęgu jaj KWOCZKA-2
to elektroniczna wylęgarka z wyświetlaczem temperatury LCD, jeden z najlepszych modeli dostępnych na naszym rynku.

 

Skoro tutaj  jesteś do znaczy, że szukasz sprzętu do sztucznego rozrodu piskląt. Dobrze trafiłeś. Od 2008 roku wylągarki do jajek Kwoczki cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Dlaczego tak się dzieje? One robią swoją robotę a poza tym, są to doskonałe inkubatory domowe dla każdego. Bajkowo proste w obsłudze, obsługują większość jaj drobiu hodowanego w gospodarstwach.

Najważniejsze zalety Kwoczek to: duża spora pojemność jak na urządzenie domowe, świetny i precyzyjny termostat elektroniczny, duży wyświetlacz zewnętrzny wskazujący temperaturę wewnątrz inkubatora, bardzo mały pobór mocy  ok 25W na 1 godzinę pracy! Z racji małej konsumpcji prądu jest jednym z nielicznych na rynku, o którym można powiedzieć, że jest energooszczędny. 

Możliwości Kwoczki aparatu lęgowego do ptasich jajek czyli co możesz wykluwać

Dobry, tani, pojemny i skuteczny inkubator domowy Kwoczka 2 będzie Twoim ulubionym sprzętem. Obsłuży jaja wylęgowe z gospodarstwa domowego, wiejskiego. Doskonały sprzęt dla hodowców amatorów. Przeznaczony do inkubacji wszystkich rodzajów ptactwa w tym: kura, bażant, paw, perlica, przepiórka, indyk, kaczka, gęś, gołębie. Tym inkubatorem można również wylęgać ptaki śpiewające (kanarki) oraz ptaki egzotyczne (papugi). 

W urządzeniu lęgowym można przeprowadzać jednocześnie inkubacje różnych gatunków drobiu. Ważne, aby w takim wypadku na początku wkładać jaja, które najdłużej się inkubują, a na końcu najkrócej - chodzi o wyrównanie terminu klucia dla różnych długości inkubacji.
Ciekawostka ten model inkubatora jaj sprzedajemy również do pracowni i laboratorium medycznego jako cieplarka, ze względu na zakres temperatury i stabilną pracę sterowników.
 
Cena inkubatora Kwoczki i opis 

Klikając na obrazek powiększysz go

sklep z inkubatorami jaj darewit.pl - aparat lęgowy wybór inkubatora do domu aparat lęgowy - darewit.pl sterowanie inkubatora - darewit.pl

 

Element grzewczy w urządzeniu lęgowym Kwoczka-2

Kwoczka jest inkubatorem grzejącym "na żarówki". Tutaj ciepło wytwarzają żarniki wolframowe z 4 żarówek. Świecówki sterowane są specjalnym termostatem. Uwaga nie każdy termostat może obsługiwać świecenie żarówek, ten jest wyjątkowy. Żarzące się żarówki ogrzewają komorę wylęgową inkubatora.  Konstrukcja jest przemyślana i bezpieczna dla przyszłych piskląt.

W przypadku awarii żarówki, można ją dokupić w każdym sklepie elektrycznym za około 3 zł. Tania eksploatacja! Tanie części zamienne! Nie ma bezawaryjnych urządzeń grzewczych - wybierz te najtańsze w eksploatacji.

Oglądając sprzęt inkubacyjny innych firm radzimy sprawdzać, czy elementy grzewcze są odseparowane siatkami od jajek. Zdarza się, że w najtańszych inkubatorach grzałki nie są niczym osłonięte, co może doprowadzić po wykluciu kurczaków, do ich poparzenia. 

Wilgotność w inkubatorze lęgowym

W tym modelu urządzenia lęgowego wilgoć powstaje z parującej wody. Podczas inkubacji użytkownik dolewa wodę na dno urządzenia. Znajduje się tam taca na wodę. Od momentu włożenia jajek, aż po czas klucia trzeba uzupełniać tacę wodą. Nie jest to skomplikowana i czasochłonna czynność. 

Wentylacja w inkubatorach do jajek Kwoczkach

Urządzenie posiada otwory wentylacyjne w spodniej części i w pokrywie górnej. Dzięki specjalnym zatyczkom (korkom) możemy skutecznie zapewnić odpowiednią wentylację. Należy pamiętać, że inkubator powinien znajdować się w miejscu gdzie jest dopływ świeżego powietrza i dobra cyrkulacja. Nie należy umieszczać inkubatora w zatęchłych i wilgotnych miejscach.

Porada: nie stawiaj wylęgarki w zimnym garażu, chłodnym pokoju, nieogrzewanym pomieszczeniu. Według zaleceń producenta lęgnik powinien pracować w temperaturze pokojowej ok. 20 - 22 stopni Celsjusza.

Skuteczność wylęgania jaj inkubatorem Kwoczka2

Zachowując optymalne warunki inkubacji (temperatura, wilgotność i zalężone jajka) inkubacja tym urządzeniem daje efekty nawet do  97%. 

Ile jaj włożysz do Kwoczki - Pojemność inkubatora elektronicznego

 
Kura 70-75 jaj
Bażant 80 jaj
Perliczka 65-70 jaj
 Paw ok. 50 jaj 
 Kaczka 40-45 jaj 
 Gęś 35-40 jaj 
 Indyk 40 jaj 
 Kuropatwa do 100 jaj
 Przepiórka japońska do 150 jaj 
 Przepiórka chińska do 250 jaj 

 

Dane techniczne inkubatora elektronicznego do jajek ptaków Kwoczka 2

  • super dokładny elektroniczny termostat 
  • 4 żarówki świecowe 60W
  • zewnętrzny wyświetlacz LCD temperatury
  • regulacja temperatury w zakresie  +37,7 do 38,3°C
  • dokładność ustawień temperatury +/- 0,1°C
  • ENERGOOSZCZĘDNY - pobór mocy liczony na 30 dni inkubacja to tylko 10kWh (ok 15-20Wh dziennie)
  • obracanie jaj ręczne
  • materiał  polistyren (styropian)
  • zasilanie z sieci 230V

Budowa inkubatora jajek Kwoczka-2

budowa inkubatora elektronicznego, sklep z inkubatorami darewit.pl

Instrukcja obsługi inkubatora Kwoczka

Zobacz jak proste jest wylęganie w tym inkubatorze !

Instrukcja obsługi inkubatora wylęgowego Kwoczka ze zdjęciami tutaj

Cena Kwoczki ? Sprawdź i zobacz w naszym sklepie

 Wszystkie modele Kwoczek inkubatorów do wylęgu jaj

 
Tagi: Aparat wylęgowy do jaj kurzych, aparat legowy jajek z gospodarstwa, skuteczna wylęgarka do jajek, wylęgnik kurcząt, klujnik piskląt, wyklujnik cieplarka
Skontaktuj się z nami
Chętnie udzielimy porady i doradzimy w wyborze odpowiedniego produktu.

ikona (22) 673 56 69 ikona napisz do nas baza wiedzy