Inkubatory do jaj ptaków

Inkubatory dla jajek ptasich, Wylęgarki jaj, Klujniki ptaków 

Masz serwis internetowy powstał z myślą o poszukiwaczach urządzeń do wykluwania kurcząt, gąsek, kaczuszek i wielu innych gatunków drobiu użytkowego i ozdobnego.

Staramy się przekonać Was, że domowymi urządzeniami wylęgowymi można zastąpić naturalną nasiadkę z powodzeniem. Sukces lęgowy jest obarczony pewnymi trudnościami, ale z naszą pomocą, możesz je pokonać. Zapewniamy, że dasz sobie radę. Nawet jak jesteś przysłowiowym żółtodziobem.

Przygotowaliśmy dla Was szereg przydatnych poradników, gdzie omawiamy jak przeprowadzać inkubacje jaj drobiu. Możesz korzystać w każdej chwili, przed zakupem inkubatora, w czasie wykluwania i po wylęgu. Poniżej linki.

Co to jest wylęgarka jajowa Wylęgarka i lęgownik jajek to urządzenia pozwalające na wykluwanie z jaj różnego rodzaju drobiu od najmniejszych kurek aż po jajka strusie. Można też wykluwać w tych elektrycznych urządzeniach jaja ptaków drapieżnych a także jaja gadzie. Warunkiem dobrych lęgów jest zapewnienie prawidłowych parametrów środowiskowych w komorze lęgowej.

 

Jaką wylęgarkę opłaca się kupić ?

Odpowiemy: odpowiednią dla gatunku ptaka ponieważ inaczej inkubuje się drób pływający i drób grzebiący. Inna jest technika wylęgowa. O tym też piszemy w naszych poradnikach.

Tutaj zwrócimy się do osób, które szukają wylęgarek i inkubatorów jajek w najniższej cenie. Ten najtańszy inkubator dla jaj nie bez powodu jest najtańszy. Nie tylko u nas w sklepie z inkubatorami.

Na cenę inkubatorów składa się wiele czynników. 

Do nich należą:

  • sterownik temperatury i jego możliwości (urządzenie sterujące MUSI być co najmniej dobrej klasy)
  • jakość materiału z jakiego jest zbudowana obudowa
  • moc silników i motorków do ruszania tacami pełnymi jajek
  • kraj pochodzenia

Kiedy warto zastanowić się nad kupnem wylęgacza maszynowego

Najczęściej wtedy, kiedy masz trudności z uzyskaniem kurcząt od kur. Przyczyn tego stanu może być wiele. Od rodzaju stada, jakości karmy, wieku stada, odpowiedniej ilości kogutów w stosunku do kurek, zoohigieniczności. 

Zakup wylęgacz jeżeli kura schodzi z jajek i nie chce siedzieć na zniesionych jajkach.

Inna przyczyną jest zmiana dotychczasowego urządzenia, w którym nie wychodzą lęgi. 

Czy chińskie inkubatory na Allegro są dobre?

Trudno odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Są i złe i dobre modele. Tak jak pisaliśmy wyżej, na cenę wylęgarek wpływają różne czynniki. Handel z Azjatami jest trudny i potwierdzi to każdy kto importuje jakiś towar. Chcesz u nich kupić taniej to licz się z utratą pewnych wartości i cech produktu. Ci sprzedawcy, którym zależy na kliencie, nie będą "żyłować" na cenie zakupu. To oczywiście wpłynie na cenę ostateczną sprzedaży, nieco wyższą od koknkurencji. Ci, którym zależy tylko na obrocie, to szkoda czasu na pisanie ... 

Oczywiście nie negujemy serwisu sprzedażowego, ale wystawiane tam przez różnych sprzedawców sprzęty.

Z naszego doświadczenia, widzieliśmy inkubatory piętrowe na 100-120 jaj, których obsługa to masakra, nie mówiąc o parametrach na każdym piętrze (chcieliśmy takie sprowadzać, ale po testach zrezygnowaliśmy). Słyszeliśmy o wylęgarkach z prześwietlaczami jajek pod gniazdami, gdzie po 2 tygodniach z prześwietlarki już nie skorzystasz, bo padnie pasek ledowy. Skąd to wiemy? Zgłaszają się do nas osoby, które kupiły w innych firmach, wiedząc, że serwisujemy i naprawiamy inkubatory. Dzwonią i opowiadają o problemach z inkubatorami (dla przyzwoitości nie wymienimy nazw modeli i nazw sklepów). Moglibyśmy wymieniać długo mając doświadczenie w branży z inkubatorami od 2008 roku.

Nasz sklep ma jedną dewizę. Sprzedawać to co chcielibyśmy sami kupić ! Tego trzymamy się od samego początku powstania firmy.

Sprzedajemy fabryczne inkubatory wylęgowe produkowane w Europie. Kupujemy drożej niż w Chinach, ale mamy święty spokój z reklamacjami i czyste sumienie w stosunku do Klientów. 

Warte przeczytania poradniki o inkubacji.

ABC inkubacyjne dla każdego

Jesteś zainteresowany zakupem inkubatora jaj?

Zobacz nasze urządzenia do domowego klucia piskląt z jajek.

Zobacz naszą ofertę inkubatorów dla kur
Skontaktuj się z nami
Chętnie udzielimy porady i doradzimy w wyborze odpowiedniego produktu.

ikona (22) 673 56 69 ikona napisz do nas baza wiedzy