Jaką żarówkę UVB wybrać do terrarium

Jakie żarówki UV wybieramy dla gadów czy płazów w terrarium?

UV Świetlówki, żarówki UVB, Lampy do terrarium - sklep darewit

 

Nasze wieloletnie doświadczenie w terrarystyce, własna hodowla i współpraca z lekarzami weterynarii pozwala napisać ten artykuł rzetelnie. Niejednokrotnie czytając różne fora i wypisywane tam treści jeży nam się włos na głowie... Czego to ludzie nie wypisują... Idziemy na ratunek i opiszemy temat świetlówek UV i żarówek emitujących fale ultrafioletowe.

 

Świetlówki UVB firmy Exo Terra by Hagen.

 

Co jakiś czas Exo Terra zaskakuje hodowców zmianą szaty graficznej opakowań, ale to pikuś. Gorzej jeżeli zmieniają się nazwy żarówek. Tu już pojawia się problem. Większość z nas przyzwyczaja się do produktu i jego nazewnictwa. Proszę uwierzyć, że i my, doświadczeni sprzedawcy, znający markę od lat, musieliśmy uczyć się na nowo i nie było to wcale proste. Dlatego poniżej będziemy posługiwać się starymi i nowymi nazwami, w celach edukacyjnych :)

Wykaz zmian nazw świetlówek UV Repti Glo Exo Terra. Nowe żarówki produkty Exo Terra zastępujące dotychczasowe żarówki z UVB Repti Glo. Nowa nazwa na początku, w nawiasie stara

  • Natural Light 13W      - ( Repti Glo 2.0 13W )
  • Natural Light 25W      - ( Repti Glo 2.0 26W )
  • Reptile UVB100 13W  - ( Repti Glo 5.0 13W )
  • Reptile UVB 100 25W - ( Repti Glo 5.0 26W )
  • Reptile UVB 150 13W - ( Repti Glo 10.0 13W )
  • Reptile UVB 150 25W - ( Repti Glo 10.0 26W )

Nowości w żarówkach z UVB Exo Terra by Hagen.

 

Hagen wprowadził nowe świetlówki kompaktowe, których emisja UVB jest na bardzo dużym poziomie. Są one przeznaczone dla terrariów i gadów pustynnych.

  • Reptile UVB 200 13W
  • Reptile UVB 200 25W

Producent podaje, że promieniowanie UVB w tych świetlówkach zostało podwyższone do poziomu 15.0

Kolejna nowość wprowadzona przez Exo-Terra w żarówkach z emitowanym UVB to Reptile Vision. Występuje ona w dwóch mocach 13 Watt i 25 Watt.

  • Reptile Vision 13W
  • Reptile Vision 25W

Czym się charakteryzują Vision? Dzięki tej świetlówce wizja gadzia i widzenie jest wyraźniejsze. Herpetolodzy, którzy specjalizują się w gadach przebadali aparat wzrokowy gada. Naukowo dowiedziono, że różni się on od ludzkiego ilością receptorów. My mamy 3, a gady 4. Dlatego świat zewnętrzny jest inaczej postrzegany przez te zwierzęta. W związku z tym, naukowcy wraz z technologami opracowali świetlówki, których światło dostosowane jest do gadziej anatomii. Używając tej świetlówki w terrarium można zauważyć, że cechy biologiczne przechodzą zmianę na lepsze. Gadziny z łatwością widzą poruszające się obiekty (łatwiejsze polowanie na karmę), lepiej się rozwijają, a cechy dopracowanego światła pobudza je do naturalnych zachowań.

 

W jakim terrarium, dla jakich gadów i płazów stosujemy UV i jak dobrać odpowiednią świetlówkę dla swojego pupila? Zapraszamy do przeczytania Przewodnik po świetlówkach UV. Wiele cennych informacji. Skorzystasz Ty i Twój podopieczny.

 

Poniżej przedstawiamy poradnik o żarówkach z UVB stosowanych w terrariach

 

Infografika została opracowana przez darewit na podstawie danych Exo Terra. Znajdziesz w niej przydatne dane dotyczące indeksu UVB. Gwiazdki wskazują zapotrzebowanie różnych terrariowych zwierząt na promieniowanie UVB. Im więcej gwiazdek, tym silniejsza dawka UV jest potrzebna. Tu gdzie jest znak "-" oznacza, że nie trzeba stosować UV.

Dla ułatwienia, dane o potrzebnym ultrafiolecie zwierzętom terrariowym podzieliliśmy na gatunki: UVB dla agam, gekonów, kameleonów, legwanów, węży, różnych jaszczurek, żółwi lądowych, żółwi wodnych i wodno-lądowych, żab, kumaków i drzewołazów.

 

 

Jakie żarówki UVB wybrać dla agam, sklep terrarystyczny Warszawa

 

 

Jakie żarówki UVB wybrać dla gekonów, sklep terrarystyczny Warszawa

 

 

Jakie żarówki UVB wybrać dla kameleonów, sklep terrarystyczny Warszawa

 

 

Jakie żarówki UVB wybrać dla legwanów, sklep terrarystyczny Warszawa

 

 

Jakie żarówki UVB wybrać dla węża, sklep terrarystyczny Warszawa

 

 

Jakie żarówki UVB wybrać dla jaszczurek, sklep terrarystyczny Warszawa

 

 

Jakie żarówki UVB wybrać dla żółwi lądowych, sklep terrarystyczny Warszawa

 

 

Jakie żarówki UVB wybrać dla żółwi wodnych, sklep terrarystyczny Warszawa

 

 

Jakie żarówki UVB wybrać dla żab, kumaków, płazów, sklep terrarystyczny Warszawa

 

 

 


 

Potrzebujesz pomocy? Zapytaj się, dowiedz, podejmuj decyzje z pełną informacją o produktach.

Zadzwoń. Poświęcimy Ci całą naszą uwagę! Rozmowa do niczego Ciebie nie zobowiązuje, dowiesz się więcej, powiemy wszystko, co wiemy. Sam zdecydujesz, czy zalety żarówek Ci odpowiadają.

Napisz do nas Odpowiemy!

Doradztwo gratis! Nie ma się nad czym zastanawiać, pomożemy.

 


 

sklep darewit lampy UVB Największa oferta żarówek z emisją UV do terrarium dla Ciebie i Twoich zwierząt w naszym sklepie darewit Żarówki Reptile UVB , Repti Glo do terrarium

 


 

Tagi: Wszystko o UV dla żółwia, agamy, kameleona, ptasznika, węża. ABC lamp dla gadów, płazów, pajęczaków... Lampy i żarówki UVB poradnik.

 


 

Zabraniamy kopiowania zdjęć oraz artykułu w całości lub w części BEZ ZGODY administratora strony i właściciela firmy darewit.pl. Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze.

 

 

Darewit Inkubatory do jaj O sklepie Kontakt Prawa autorskie Sklep
darewit.pl - sprzedaż urządzeń do inkubacji: inkubatory domowe, aparaty lęgowe, prześwietlarki jaj i inne urządzenia dla wychowu i odchowu piskląt.
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych
Copyright by darewit.pl, ul. Licealna 81, 04-424 Warszawa ©