ODCHOWALNIKI dla psów i kotów

 

Wychowalnie dla psów i kotów.

 
Ważne dla hodowców amatorów w chowie domowym i profesjonalnych hodowli !  
 

Wychowalnia dla szczeniąt i kociąt. Przygotowanie do porodu i odchowu miotu.

 
Kiedy organizm szczeniąt nie potrafi jeszcze dostatecznie regulować własnej temperatury ze względu na słabo rozwinięty mechanizm termoregulacji, nad kojcem warto powiesić promiennik podczerwieni, który ogrzeje kojec z małymi.

zdrowy miot, przygotowanie do porodu suki - darewitPozwala to zabrać matkę od szczeniąt np. na spacer czy do weterynarza, bez problemu, że młody organizm zostanie nadmiernie oziębiony.

Szczenięta zaraz po urodzeniu potrzebują dość wysokiej temperatury (ponad 30 stopni) dlatego powieszenie żarówki grzejnej spełnia w bardzo prosty sposób ten wymóg.  Dodatkowo ogrzewanie kojca zwiększa przeżywalność szczeniąt, ogranicza możliwość "złapanie" wirusa  i pobudza system odpornościowy.
Ważnewysokość powieszenia (umieszczenia) lampy nad kojcem należy dobrać do wysokości suki karmiącej i dodać jeszcze 40cm. To jest minimum. Taki zabieg pozwoli na swobodny dostęp do małych. 
 
W naszym sklepie możesz kupić gotowe zestawy – odchowalniki.
W skład zestawu wchodzi:
1.    Promiennik podczerwieni rubinowy, żarówka grzejna, o świetle czerwonym. Żarówkę o świetle czerwonym można stosować całą dobę – czerwone światło nie zakłóci cyklu dobowego i nie będzie przeszkadzać podczas snu (ani zwierzętom, ani właścicielom).
Emitowane przez lampy grzewcze promieniowanie cieplne, przenika w głąb nagrzewanego organizmu, wywołując efekt cieplny nie tylko na powierzchni skóry. Zwierzęta bardzo szybko odczuwają ciepło, zaraz po włączeniu lampy grzejącej.
2.    Gotowa do pracy, bezpieczna oprawa (obudowa) do promiennika, z redukcją poboru mocy. Kupując klosz do żarówki grzewczej zyskujesz  bezpieczeństwo zwierząt. Reduktor poboru mocy pozwala na dodatkową regulację temperatury. Po przełączeniu wyłącznika zmniejsza się pobór mocy o ok. 40% co powoduje mniejsze grzanie żarówki. Oprawa posiada długi łańcuch do zawieszenia zatem dodatkowo można regulować temperaturę poprzez odpowiednio dobraną wysokość powieszenia. W wyposażeniu kabel o długości 5m zakończony wtyczką – oprawa jest gotowa do pracy po wyjęciu z kartonu
 
Odchowalnik dla ras małych - tutaj
Odchowalnik dla ras średnich - tutaj
Odchowalnik dla ras dużych – tutaj
 
Można też kupić każdy przedmiot osobno.
 
 

UWAGA: poradnik o ogrzewaniu szczeniąt tutaj

 

 

Wychowalnie dla starszych zwierząt.

 

Zadbaj o zdrowie chorych, starszych zwierząt lub zwierząt z problemami reumatycznymi. Zwierzęta chorują tak samo jak ludzie.

Nagrzewanie pod lampami z podczerwienią (naświetlania żarówkami sollux = ciepłolecznictwo) znacznie poprawia ukrwienie mięśni i pomaga w leczeniu schorzeń reumatycznych. Promienniki podczerwieni stosuje się w klinikach weterynaryjnych ! Są  pomocne np. przy "dochodzeniu" zwierząt do dobrej kondycji po przebytych operacjach i zabiegach przy użyciu narkozy. Zapytaj weterynarza.
 
Nie od dziś jest znane zastosowanie promienników podczerwieni w lecznictwie, w rehabilitacji i innych dziedzinach życia - tak samo dla ludzi jak i zwierząt !
 
 
 

 

inkubator kwoczka - sklep darewitWszystkie modele zestawów do ogrzewania zwierząt wraz z cenami możesz obejrzeć i kupić w naszym sklepie kliknij tutaj

Tagi: Ogrzewanie miotu, zdrowe ogrzewanie szczeniąt i kociąt, zestaw do ogrzewania małych zwierząt domowych, dla psa kota królika - czym tanio ogrzać, setwy dla weterynarzy.

 

Darewit Inkubatory do jaj O nas Kontakt Prawa autorskie Sklep
darewit.pl - sprzedaż urządzeń do inkubacji: inkubatory domowe, aparaty lęgowe, prześwietlarki jaj i inne urządzenia dla wychowu i odchowu piskląt.
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych
Copyright by darewit.pl, ul. Licealna 81, 04-424 Warszawa ©