Inkubator jaj elektroniczny Kwoczka 2

KWOCZKA - 2 to Elektroniczny INKUBATOR do wylęgu jaj z wyświetlaczem temperatury LCD - jeden z najlepszych modeli dostępnych na naszym rynku.

 

 

Skrócony opis aparatu lęgowego

 

Dobry, tani, pojemny i skuteczny inkubator domowy Kwoczka -2 na potrzeby gospodarstw domowych, wiejskich oraz dla hodowców amatorów. Przeznaczony do inkubacji wszystkich rodzajów ptactwa w tym: kura, bażant, paw, perlica, przepiórka, indyk, kaczka, gęś, gołębie. Tym inkubatorem można również wylęgać ptaki śpiewające oraz ptaki egzotyczne.  

 

 

 
Jeżeli chcesz rozpocząć sztuczne lęgi to dobrze trafiłeś. Duża pojemność, sterownik elektroniczny produkcji japońskiej, duży wyświetlacz zewnętrzny wskazujący temperaturę wewnątrz inkubatora, mały pobór mocy - energooszczędny, prosta budowa, doskonały materiał izolacyjny (specjalnie utwardzany polistyren), prosta obsługa.  
 
W urządzeniu lęgowym można przeprowadzać jednocześnie inkubacje różnych gatunków drobiu. Ważne, aby w takim wypadku na początku wkładać jaja, które najdłużej się inkubują, a na końcu najkrócej - chodzi o wyrównanie terminu klucia dla różnych długości inkubacji.
 
Ciekawostka - ten model inkubatora jaj sprzedajemy również do pracowni i laboratorium medycznego jako cieplarka, ze względu na zakres temperatury i stabilną pracę sterowników.
 
 

 

 

sklep darewit.pl - aparat lęgowy         widok inkubatora

aparat lęgowy - darewit.pl         sterowanie inkubatora - darewit.pl
 
Kliknij na obrazek
 

Element grzewczy urządzeniu lęgowym


Elementami grzejnymi w inkubatorze4 żarówki, świecowe, o mocy 60W (które żarząc się ocieplają komorę wylęgową inkubatora), zabezpieczone specjalnie wyprofilowanymi osłonami, aby nie poparzyć piskląt. W przypadku awarii żarówki, można ją dokupić w każdym sklepie elektrycznym za około 1,5 zł. Tania eksploatacja! Tanie części zamienne! Nie ma bezawaryjnych urządzeń grzewczych - wybierz te najtańsze w eksploatacji. W niektórych modelach inkubatorów używane są nieosłonięte niczym grzałki rurowe, które mogą powodować poparzenia wyklutych i ruchliwych kurczaków a wymiana takiego zestawu grzejnego to koszt około 100 zł.


Wilgotność w inkubatorze lęgowym

W tym modelu inkubatora wilgoć jest utrzymywana za pomocą wody, którą dolewa się na specjalnie wyprofilowaną tacę, która znajduje się na dnie inkubatora. W ciągu całego czasu trwania inkubacji, uzupełnia się wodę w miarę jej ubywania ! Trzeba to kontrolować i nie dopuścić do całkowitego wyparowania wody, szczególnie w drugiej fazie inkubacji - kluciu. 

 

Wentylacja inkubatora do jajek.

 
Inkubator posiada otwory wentylacyjne w spodniej części i w pokrywie górnej. Dzięki specjalnym zatyczkom (korkom) możemy skutecznie zapewnić odpowiednią wentylację. Należy pamiętać, że inkubator powinien znajdować się w miejscu gdzie jest dopływ świeżego powietrza i dobra cyrkulacja. Nie należy umieszczać inkubatora w zatęchłych i wilgotnych miejscach.
 

Skuteczność wylęgania jaj inkubatorem Kwoczka 2.

 
Zachowując optymalne warunki inkubacji (temperatura, wilgotność i zalężone jajka) inkubacja tym urządzeniem daje efekty nawet do  97%. 

 

Pojemność inkubatora elektronicznego

 
Kura 70-75 jaj
Bażant 80 jaj
Perliczka 65-70 jaj
 Paw ok. 50 jaj 
 Kaczka 40-45 jaj 
 Gęś 35-40 jaj 
 Indyk 40 jaj 
 Kuropatwa do 100 jaj
 Przepiórka japońska do 150 jaj 
 Przepiórka chińska do 250 jaj 
 
 

Dane techniczne inkubatora elektronicznego Kwoczka 2

 
  • elektroniczny termostat 
  • 4 żarówki świecowe 60W
  • zewnętrzny wyświetlacz LCD temperatury
  • regulacja temperatury w zakresie  +37,7 do 38,3°C
  • dokładność ustawień temperatury +/- 0,1°C
  • ENERGOOSZCZĘDNY - pobór mocy liczony na 30 dni inkubacja to tylko 10kWh (ok 15-20Wh dziennie)
  • obracanie jaj ręczne
  • materiał  polistyren (styropian)
  • zasilanie z sieci 230V
 
sklep darewit INKUBATORY JAJ  Cena inkubatora Kwoczki i opis  - przejdź do  sklepu
 

 
 
 
 

Budowa inkubatora jajek Kwoczka - 2

 
 
 
 
budowa inkubatora elektronicznego - sklep darewit.pl

 

  

Instrukcja obsługi inkubatora wylęgowego Kwoczka ze zdjęciami znajduje się tutaj

 

 

inkubator kwoczka - sklep darewitWszystkie modele inkubatorów do wylęgu jaj wraz z cenami możesz obejrzeć i kupić w naszym sklepie kliknij tutaj


Tagi: Aparat wylęgowy do jaj, aparat legowy jajek, wylęgarka jajek, wylęgnik, klujnik, wyklujnik cieplarka

 

 
 
 

 

Darewit Inkubatory do jaj O nas Kontakt Prawa autorskie Sklep
darewit.pl - sprzedaż urządzeń do inkubacji: inkubatory domowe, aparaty lęgowe, prześwietlarki jaj i inne urządzenia dla wychowu i odchowu piskląt.
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych
Copyright by darewit.pl, ul. Licealna 81, 04-424 Warszawa ©