Inkubator jaj elektroniczny Kwoczka 2

INKUBATOR do wylęgu jaj KWOCZKA - 2 to elektroniczna wylęgarka  z wyświetlaczem temperatury LCD - jeden z najlepszych modeli dostępnych na naszym rynku.

 

Możliwości Kwoczki aparatu lęgowego do ptasich jajek czyli co możesz wykluwać.

Dobry, tani, pojemny i skuteczny inkubator domowy Kwoczka 2 na potrzeby gospodarstw domowych, wiejskich oraz dla hodowców amatorów. Przeznaczony do inkubacji wszystkich rodzajów ptactwa w tym: kura, bażant, paw, perlica, przepiórka, indyk, kaczka, gęś, gołębie. Tym inkubatorem można również wylęgać ptaki śpiewające (kanarki) oraz ptaki egzotyczne (papugi).  

 

Jeżeli chcesz rozpocząć sztuczne lęgi to dobrze trafiłeś. Najważniejsze zalety Kwoczki to: duża pojemność, sterownik elektroniczny produkcji japońskiej, duży wyświetlacz zewnętrzny wskazujący temperaturę wewnątrz inkubatora, mały pobór mocy - energooszczędny, prosta budowa, doskonały materiał izolacyjny (specjalnie utwardzany polistyren), prosta obsługa.  
 
W urządzeniu lęgowym można przeprowadzać jednocześnie inkubacje różnych gatunków drobiu. Ważne, aby w takim wypadku na początku wkładać jaja, które najdłużej się inkubują, a na końcu najkrócej - chodzi o wyrównanie terminu klucia dla różnych długości inkubacji.
Ciekawostka - ten model inkubatora jaj sprzedajemy również do pracowni i laboratorium medycznego jako cieplarka, ze względu na zakres temperatury i stabilną pracę sterowników.

 

sklep z inkubatorami jaj darewit.pl - aparat lęgowy         wybór inkubatora do domu

aparat lęgowy - darewit.pl         sterowanie inkubatora - darewit.pl
 

Klikając na obrazek powiększysz go 

 

Element grzewczy urządzeniu lęgowym Kwoczka-2


Elementami grzejnymi w inkubatorze4 żarówki, świecowe, o mocy 60W (które żarząc się ocieplają komorę wylęgową inkubatora), zabezpieczone specjalnie wyprofilowanymi osłonami, aby nie poparzyć piskląt. W przypadku awarii żarówki, można ją dokupić w każdym sklepie elektrycznym za około 1,5 zł. Tania eksploatacja! Tanie części zamienne! Nie ma bezawaryjnych urządzeń grzewczych - wybierz te najtańsze w eksploatacji. W niektórych modelach inkubatorów używane są nieosłonięte niczym grzałki rurowe, które mogą powodować poparzenia wyklutych i ruchliwych kurczaków a wymiana takiego zestawu grzejnego to koszt około 150 zł.

 

 

Wilgotność w inkubatorze lęgowym

 

W tym modelu urządzenia lęgowego wilgoć jest utrzymywana za pomocą wody, którą dolewa się na specjalnie wyprofilowaną tacę, która znajduje się na dnie inkubatora. W ciągu całego czasu trwania inkubacji, użytkownik uzupełnia wodę w miarę jej ubywania ! Trzeba to kontrolować i nie dopuścić do całkowitego wyparowania wody, szczególnie w drugiej fazie inkubacji czyli kluciu. 

 

Wentylacja w inkubatorach do jajek Kwoczkach.

 

Urządzenie posiada otwory wentylacyjne w spodniej części i w pokrywie górnej. Dzięki specjalnym zatyczkom (korkom) możemy skutecznie zapewnić odpowiednią wentylację. Należy pamiętać, że inkubator powinien znajdować się w miejscu gdzie jest dopływ świeżego powietrza i dobra cyrkulacja. Nie należy umieszczać inkubatora w zatęchłych i wilgotnych miejscach. Porada: nie stawiaj wylęgarki w zimnym garażu, chłodnym pokoju, nieogrzewanym pomieszczeniu. Według zaleceń producenta lęgnik powinien pracować w temperaturze pokojowej ok. 20 - 22 stopni Celsjusza.

 

Skuteczność wylęgania jaj inkubatorem Kwoczka 2.

 

Zachowując optymalne warunki inkubacji (temperatura, wilgotność i zalężone jajka) inkubacja tym urządzeniem daje efekty nawet do  97%. 

 

 

Ile jaj włożysz do Kwoczki - Pojemność inkubatora elektronicznego

 
Kura 70-75 jaj
Bażant 80 jaj
Perliczka 65-70 jaj
 Paw ok. 50 jaj 
 Kaczka 40-45 jaj 
 Gęś 35-40 jaj 
 Indyk 40 jaj 
 Kuropatwa do 100 jaj
 Przepiórka japońska do 150 jaj 
 Przepiórka chińska do 250 jaj 

 

 

Dane techniczne inkubatora elektronicznego do jajek ptaków Kwoczka 2

  • elektroniczny termostat 
  • 4 żarówki świecowe 60W
  • zewnętrzny wyświetlacz LCD temperatury
  • regulacja temperatury w zakresie  +37,7 do 38,3°C
  • dokładność ustawień temperatury +/- 0,1°C
  • ENERGOOSZCZĘDNY - pobór mocy liczony na 30 dni inkubacja to tylko 10kWh (ok 15-20Wh dziennie)
  • obracanie jaj ręczne
  • materiał  polistyren (styropian)
  • zasilanie z sieci 230V

 

Cena inkubatora Kwoczki i opis  - przejdź do Kwoczka - opis

 


Budowa inkubatora jajek Kwoczka - 2

 

budowa inkubatora elektronicznego, sklep z inkubatorami darewit.pl

 

Instrukcja obsługi inkubatora Kwoczka

 

Czytaj dalej Instrukcja obsługi inkubatora wylęgowego Kwoczka ze zdjęciami tutaj

 

 

Cena Kwoczki? Sprawdź i zobacz w naszym sklepieWszystkie modele Kwoczek inkubatorów do wylęgu jaj


Tagi: Aparat wylęgowy do jaj, aparat legowy jajek, wylęgarka jajek, wylęgnik, klujnik, wyklujnik cieplarka

 

Darewit Inkubatory do jaj O sklepie Kontakt Prawa autorskie Sklep
darewit.pl - sprzedaż urządzeń do inkubacji: inkubatory domowe, aparaty lęgowe, prześwietlarki jaj i inne urządzenia dla wychowu i odchowu piskląt.
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych
Copyright by darewit.pl, ul. Licealna 81, 04-424 Warszawa ©