Prześwietlarka diodowa

Diodowa prześwietlarka do jaj

przeznaczona do przeglądania jaj ptasich, jaj lęgowych, jaj drobiu

 

Co to jest prześwietlarka jaj?

 

Prześwietlacz do jaj to przyrząd niezbędny każdemu hodowcy do prześwietlania jaj ptactwa domowego dla określenia wizualnego jajka i sprawdzenia jaj pod kątem przydatności do inkubacji (celem sprawdzenia świeżości), kontroli rozwoju zarodka w czasie prowadzenia lęgów w aparatach lęgowych oraz kontroli komory powietrznej w jaju.

Bez prześwietlarki jajek nigdy nie jesteśmy pewni czy z jajka włożonego do inkubatora lęgowego narodzi się nowy osobnik w stadzie.

 

 

Dlaczego stosowanie przeglądaczy jaj jest ważne

 
Zaleca się, aby po tygodniu inkubacji (wygrzewania jajek w inkubatorze wylęgowym) jajka prześwietlić w celu weryfikacji i usunięcia niezapłodnionych jaj, które psując się w wysokiej temperaturze jaka panuje w inkubatorach, zagrażają zdrowiu zalążków w jajach zapłodnionych.

Jajka poddawane inkubacji powinny być prześwietlane w całym procesie inkubacji przynajmniej 3 razy !
W przypadku długiego przechowywania jaj lęgowych lub kupna ich z obcych źródeł, ub kiedy wymieniasz się jajkami z innymi hodowcami - koniecznie zainwestuj w prześwietlarkę. To się opłaca.


O prześwietlaniu piszemy szerzej tutaj możesz przeczytasz
 

Na rynku mamy wiele dostępnych testerów do jaj czy testerów zarodków. Od latarkowych z nikłym światłem, trzymanych w ręku, po profesjonalny sprzęt wielkogabarytowy do prześwietlania nawet kilkuset jaj jednocześnie.

W naszej firmie proponujemy, najlepszy model prześwietlarki diodowej do jaj. Chcemy sprostać oczekiwaniom klienta.

prześwietlarka jaj, lampa do jaj, darewit

W nowym modelu prześwietlarki jajek zastosowano element świetlny, który do tej pory, był montowany tylko w profesjonalnych prześwietlarkach dedykowanych dla ferm hodowlanych i wylęgarni. Owoskop wyposażono w diody, które emitują mocne światło w kolorze od ciepłej bieli do pomarańczowego, co pozwala na precyzyjniejsze przeglądanie jaj. Zasilanie z sieci powoduje stałą gotowość owoskopu do pracy.

owoskop do przeglądu jaj, lampa do jaj, darewit

energooszczędna prześwietlarka jaj, lampa jajczarska nowoczesna przeglądarka jaj

 

 

 

Zalety prześwietlacza jaj:

 • BARDZO NISKI POBÓR MOCY.  TYLKO 3 WATY ! Energooszczędna.
 • Prześwietlarki nie trzeba trzymać w ręku jak w większości modeli innych producentów.
 • Łatwa i wygodna w użyciu.
 • Budowa prześwietlarki pozwala ją postawić na twardym podłożu, co znacznie usprawnia prześwietlanie jaj.
 • Lejek służący do umieszczenia jaja do testowania wyprofilowano w ten sposób, aby można było umieścić jajko również na boku.
 • Urządzenie może pracować bardzo długo ponieważ prześwietlarka się nie grzeje dzięki żarówce diodowej.tester do kontroli zarodków w jajku, darewit

 

Parametry urządzenia:

 

 • zasilanie 230V,
 • moc 3W,
 • wymiary: 130x52x55 mm,
 • waga 0,2 kg


Przy zakupie prześwietlarki do jajek otrzymasz również czytelnie napisany, z kolorowymi przykładami na zdjęciach, poradnik zawierający szczegółowe informacje o tym:

 • jak i kiedy prześwietlać jaja w czasie wylęgania,
 • na co zwracać uwagę podczas przeglądania,
 • jak segregować jajka do inkubatora

sklep dla hodowców darewitDo kupienia w naszym sklepie Prześwietlarka diodowa na 1 jajo

 

 

Tagi: Owoskop do prześwietlania jaj, prześwietlarka do jajek, przegląd jaj konsumpcyjnych, badanie jajek, usg jaja, przeglądanie jaj do inkubacji, jak poznać jajko zalężone,czy jajka są zalęgnięte, sposób na jajka,

Darewit Inkubatory do jaj O sklepie Kontakt Prawa autorskie Sklep
darewit.pl - sprzedaż urządzeń do inkubacji: inkubatory domowe, aparaty lęgowe, prześwietlarki jaj i inne urządzenia dla wychowu i odchowu piskląt.
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych
Copyright by darewit.pl, ul. Licealna 81, 04-424 Warszawa ©